O PROJEKTU

Voditelj projekta:

Glazbena škola Ivana Matetića Ronjgova u Rijeci

Cilj projekta:

Ostvariti međupredmetnu suradnju općeobrazovnih predmeta na županijskoj razini. Ostvarivanjem planiranih aktivnosti u projektu stječu se znanja i usvajaju vrijednosti nužne za razvoj svjesne i odgovorne osobe i građanina koji promišlja, djeluje i stvara. Cilj projekta je povezivanje škola, nastavnika i učenika. Tema se obrađuje iz više aspekata, pogleda i načina kroz predmete Povijesti, Filozofije, Hrvatskog, Engleskog, Talijanskog i Njemačkog jezika, Likovne i Glazbene umjetnosti, Geografije, Sociologije, Psihologije, Etike i Vjeronauka. Sudjelovanjem u radu izvannastvnih aktivnosti debatnog kluba, novinarske grupe učenik proširuje vlastito znanje i sposobnosti. Cilj je da učenik razumije razdoblja i društva koja proučava, uključujući važne događaje, pojedince, procese, pojave, kao i značajna obilježja povijesnih razdoblja i društava koje proučava. Navedeno uključuje društveni, ekonomski, znanstveno-tehnološki, politički i kulturni razvoj ljudi u prošlosti. Pri tome se koristi prikladnom terminologijom te shvaća sadašnjost kao posljedicu povijesnoga razvoja društva. Osiguravanje individualiziranih i fleksibilnih pristupa i strategija koje istodobno učeniku postavljaju jasna i visoka očekivanja, omogućavaju zadovoljavanje njegovih različitih potreba te ga potiču na aktivnu ulogu i angažman u učenju.

Planirane aktivnosti:

Rujan 2023. – lipanj 2024.

Planirane aktivnosti:

· Posjet Muzeju Domovinskog rata u Karlovcu– rujan/listopad 2023.

· Predstava "260 dana" u Moravicama 17.11.2023.

· Diseminacija projekta i nastup učenika osnovne glazbene škole Ivo Tijardović Delnice – veljača 2024.

· Završni koncert i diseminacija projekta u Guvernerovoj palači – travanj 2024.

Stranicu uređuju Jasminka Lisac, prof., Valentina Tomac, prof. i Rajka Rajčić Majnarić, prof.
Izradite web-stranice besplatno! Ova web stranica napravljena je uz pomoć Webnode. Kreirajte svoju vlastitu web stranicu besplatno još danas! Započeti